Če se odločate med dvema hoteloma Aminess v Crikvenici – novim butičnim 5-zvezdičnim hotelom v središču mesta in uveljavljenim obmorskim hotelom ob plaži Omorika – je prava izbira odvisna predvsem od tega, kaj pričakujete od dopusta. V tej primerjavi smo združili uradne podatke verige Aminess, ocene gostov s portala Tripadvisor in informacije s specializiranih potovalnih strani, da vam pomagamo pri odločitvi. Crikvenica je znana po svoji zdravilni rivieri, kar nakazuje, da veriga cilja prav na slovenske goste, ki iščejo kakovostno namestitev ob Kvarnerju.
Last checked: 2026-08-16
Primerjajte najnižje cene in ocene gostov. Veliko možnosti z brezplačno odpovedjo.Poglej cene
Združite let + hotel ter primerjajte ponudbe in nagrade na enem mestu.Poglej ceneTa povezava vsebuje partnersko oglaševanje. Cene in razpoložljivost se lahko na ciljni strani spremenijo.
Hotel: Aminess Younique Narrivi Hotel – 5-zvezdni hotel v Crikvenici s strešnim wellnessom, pogledom na morje in gurmanskimi restavracijami. · Hotel: Mediteran Maradiso Hotel by Aminess – 1,5 km od središča, 2 bazena, restavracija in javna plaža. · Ocene gostov (Tripadvisor): Prednosti: dobra lokacija, velike čiste sobe, raznolik zajtrk. · Ocene gostov (Tripadvisor): Slabosti: brez sušilnika za lase, sef in minibar, večerja nizke kakovosti.
Kako smo raziskovali
Nazadnje preverjeno: julij 2025.
Pregledani viri: uradna spletna stran verige Aminess (angleška, hrvaška in slovenska različica), platforma za rezervacije Booking.com, platforma za ocene gostov Tripadvisor, potovalna stran Spektar putovanja, blog Hamiczech.tips, portal HolidayCheck.
Omejitve: nismo obiskali kraja na kraju samem, nismo opravili intervjuja z osebjem in nismo neodvisno preverili cen.
Hitri pregled
- 5-zvezdični butični hotel v središču Crikvenice, odprt leta 2024, s 40 sobami (Aminess uradna stran)
- Večji obmorski hotel ob plaži Omorika, približno 130 sob, klasičen počitniški hotel (Aminess uradna stran)
- Narrivi je v samem centru (Trg Stjepana Radića 11), plaža oddaljena približno 50 m; Mediteran Maradiso leži neposredno ob prodnati plaži Omorika (Gajevo šetališče 18) (Spektar putovanja)
- Narrivi: nočitev z zajtrkom ali polpenzion z à la carte večerjo; Mediteran: polpenzion z bifejem in vključenimi pijačami ob večerji (1. junij – 11. september 2026) (HolidayCheck)
| Dejstvo | Podrobnosti |
|---|---|
| Hotel 1 | Aminess Younique Narrivi Hotel – 5-zvezdični butik, 40 sob, v središču Crikvenice. |
| Hotel 2 | Mediteran Maradiso Hotel by Aminess – klasičen počitniški hotel ob plaži Omorika, ~130 sob. |
| Ocene gostov (Tripadvisor) | Pozitivno: dobra lokacija, velike čiste sobe, raznolik zajtrk. |
| Ocene gostov (Tripadvisor) | Slabosti: brez sušilnika za lase, sef in minibar, večerja nizke kakovosti. |
Primerjava na prvi pogled
| Značilnost | Aminess Younique Narrivi Hotel | Mediteran Maradiso Hotel by Aminess |
|---|---|---|
| Zvezdice | 5 zvezdic | 3–4 zvezdice (ni uradno navedeno) |
| Oddaljenost od središča | V samem središču (Trg Stjepana Radića 11) | 1,5 km od središča (Gajevo šetališče 18) |
| Bazeni | Notranji ogrevani bazen + jacuzzi na terasi | 2 zunanja bazena |
| Wellness | Finska in parna savna, fitness, sprostitveno območje | Ni posebej naveden |
| Restavracija | Gurmanska restavracija z à la carte večerjo | Restavracija s samopostrežnim bifejem |
| Zajtrk | Buffet | Buffet, vključen v polpenzion |
Prednosti in slabosti
Aminess Younique Narrivi Hotel – prednosti
- Osrednja lokacija, korak do glavnega trga in mestne plaže.
- Butično vzdušje, le 40 sob, večina s pogledom na morje.
- Wellness s savnami, notranjim bazenom in fitnessom.
- Gurmanska večerja à la carte.
Aminess Younique Narrivi Hotel – slabosti
- Parkiranje doplačljivo (okvirno 25–30 € na dan).
- Hišni ljubljenčki niso dovoljeni.
- Višja cena v primerjavi z Mediteranom.
Mediteran Maradiso Hotel by Aminess – prednosti
- Neposredno ob prodnati plaži Omorika.
- Večji hotel z večjo kapaciteto, primeren za družine.
- Polpenzion z vključenimi pijačami ob večerji v poletni sezoni.
- Cenovno ugodnejši.
Mediteran Maradiso Hotel by Aminess – slabosti
- Oddaljen 1,5 km od središča mesta.
- Po ocenah gostov: brez sušilnika za lase, sef in minibar v sobi.
- Večerja po mnenju nekaterih gostov nizke kakovosti.
Kateri hotel je najboljši za vas?
- Pari: Aminess Younique Narrivi Hotel – zaradi butičnega vzdušja, wellnessa in gurmanske ponudbe.
- Družine: Mediteran Maradiso Hotel by Aminess – večje sobe, bazen, polpenzion z otrokom prijaznim bifejem.
- Wellness navdušenci: Aminess Younique Narrivi Hotel – edini z izrecno wellness ponudbo (savne, bazen, fitness).
- Gurmani: Aminess Younique Narrivi Hotel – à la carte večerja po meniju chefa.
Mediteran Maradiso Hotel by Aminess
Hotel leži ob prodnati plaži Omorika, na naslovu Gajevo šetališče 18, približno 1,5 km od središča Crikvenice. Gre za klasičen počitniški hotel s približno 130 sobami, od katerih ima večina balkon s pogledom na morje. Uradna slovenska stran Aminess ga opisuje kot hotel tik ob morju in intimni plaži, kar je namenjeno gostom, ki si želijo neposreden dostop do morja.
Hotel ponuja dva zunanja bazena, restavracijo s samopostrežnim bifejem in storitev polpenziona. V obdobju od 1. junija do 11. septembra 2026 so pijače ob večerji vključene v ceno. Gostje na Tripadvisorju pohvalijo dobro lokacijo, velike in čiste sobe ter raznolik zajtrk. Med slabostmi navajajo pomanjkanje sušilnika za lase, sefa in minibara v sobi ter nizko kakovost večerje.
Bistvo: Mediteran Maradiso je zanesljiva izbira za družine in goste, ki dajejo prednost neposredni bližini morja in polpenzionu brez skrbi glede prehrane, vendar z manj luksuza in bolj oddaljenim središčem mesta.
Aminess Younique Narrivi Hotel
Ta butični 5-zvezdični hotel je bil odprt leta 2024 na naslovu Trg Stjepana Radića 11, v samem središču Crikvenice. Z okoli 40 sobami, od katerih jih večina ponuja pogled na morje, je zasnovan kot luksuzen mestni hotel. Arhitektura združuje geometrijske oblike zunaj in tople lesene poudarke znotraj, sobe pa so opremljene s pametnimi rešitvami v nežnih peščenih tonih.
Wellness ponudba vključuje notranji ogrevani bazen, jacuzzi na terasi, finsko in parno savno ter fitness. Gostje lahko izbirajo med nočitvijo z zajtrkom (buffet) in polpenzionom, kjer je večerja postrežena à la carte po meniju Aminessovih chefov. Hotel je nekadilski, hišni ljubljenčki niso dovoljeni. Parkiranje je doplačljivo (okvirno 25–30 € na dan) in število mest je omejeno.
»Ovaj boutique hotel u srcu Crikvenice… stvoren je za luksuzno opuštanje.«
– opis na Spektar putovanja (povzeto po Aminessovi predstavitvi)
Na uradni hrvaški strani Aminess so za leto 2026 navedene posebne ponudbe, vključno z obdobjem 6. avgust – 15. september kot »Last Minute« promocija.
Kaj to pomeni: Narrivi je namenjen gostom, ki iščejo višji standard, mirno in butično vzdušje v središču mesta, wellness in gurmansko kulinariko – primeren predvsem za pare in poslovne goste.
Hotel Mediteran Crikvenica recenzije
Mnenja gostov na Tripadvisorju za Mediteran Maradiso Hotel by Aminess so večinoma pozitivna, vendar opozarjajo na nekaj pomanjkljivosti. Med prednostmi gostje najpogosteje navajajo dobro lokacijo ob plaži Omorika, velike in čiste sobe ter raznolik zajtrk. Nekateri izpostavljajo prijaznost osebja in urejenost okolice.
Slabosti, ki se ponavljajo, so odsotnost sušilnika za lase, sefa in minibara v sobi, kar je za hotel te kategorije presenetljivo. Nekaj gostov je nezadovoljnih s kakovostjo večerje, ki jo opisujejo kot »nizko kakovost«. Pomembno je poudariti, da gre za posamezna mnenja in da se lahko izkušnje razlikujejo glede na termin in vrsto sobe.
Vzorec: Gostje so na splošno zadovoljni z lokacijo in čistočo, vendar pričakovanja glede opreme sob in večerje morda niso v celoti izpolnjena.
Crikvenica hotel aminess – pregled Aminess hotelov
Aminess Hotels & Resorts v Crikvenici upravlja več nastanitev. Poleg podrobno opisanih Younique Narrivi in Mediteran Maradiso je v bližini tudi Aminess Younique Gaia Green Villas – niz vil v zelenju, primernejših za družine ali skupine, ki želijo več zasebnosti. Crikvenica je priljubljena destinacija med slovenskimi in srednjeevropskimi gosti, saj ponuja bližino Kvarnerja, dolge prodnate plaže in sproščeno vzdušje.
»Crikvenica je zelo priljubljeno jadransko letovišče med češkimi in srednjeevropskimi gosti.«
– blog Hamiczech.tips
Izbira med hoteli je odvisna od prioritet: središčna lokacija in luksuz (Narrivi) ali neposreden dostop do morja in nižja cena (Mediteran). Obe možnosti sta del preverjene verige, kar zagotavlja določen standard storitev.
Spodnja črta: Aminess v Crikvenici pokriva širok spekter gostov – od najzahtevnejših do tistih, ki iščejo ugodno družinsko namestitev ob morju.
Lokacija in dostop
Aminess Younique Narrivi Hotel je v samem središču Crikvenice, nekaj korakov od glavnega trga. Glavna mestna plaža je oddaljena približno 50 metrov. Mediteran Maradiso Hotel leži na Gajevem šetališču 18, tik ob plaži Omorika, a 1,5 km od centra. Oba hotela sta dostopna z avtomobilom, pri Narrivi je parkiranje plačljivo in omejeno, pri Mediteranu pa podatki o parkiranju niso navedeni – priporočamo, da pred prihodom preverite pri recepciji.
Zemljevid: Vstavite zemljevid s prikazom lokacije obeh hotelov v Crikvenici.
Alternative v ponudbi Aminess
Poleg obeh glavnih hotelov Aminess v Crikvenici ponuja še Aminess Younique Gaia Green Villas – zasebne vile v naravi, primerne za večje družine ali skupine, ki si želijo več prostora in samostojnosti. Vile so oddaljene približno 2 km od središča in nimajo neposrednega dostopa do morja, a nudijo mir in zelenje. Če vam je pomembna bližina morja in storitev, ostanite pri Mediteranu; če želite udobje doma na dopustu, so vile dobra izbira.
Naše priporočilo
Naš izbor: Aminess Younique Narrivi Hotel
Za pare, wellness navdušence in gurmane, ki želijo doživeti Crikvenico v najboljšem možnem slogu, priporočamo Aminess Younique Narrivi Hotel. Butično vzdušje, odlična lokacija v središču, vrhunski wellness in gurmanska ponudba upravičijo višjo ceno. Če pa potujete z družino in iščete sproščen počitniški oddih ob morju z vsem vključenim, je Mediteran Maradiso Hotel by Aminess odlična izbira – le preverite, ali so pijače ob večerji vključene in ali vam soba ustreza.
Pogosta vprašanja
Kakšna je zvezdna ocena hotela Aminess Younique Narrivi?
Hotel ima 5 zvezdic, kar potrjuje uradna stran Aminess. Gre za butični hotel z 40 sobami v središču Crikvenice.Kje se nahaja Mediteran Maradiso Hotel?
Nahaja se na naslovu Gajevo šetališče 18 v Crikvenici, neposredno ob prodnati plaži Omorika, približno 1,5 km od središča mesta.Ali ima Mediteran Maradiso bazen?
Da, hotel ima dva zunanja bazena.Kaj so povedali gostje na Tripadvisorju za hotel Mediteran?
Gostje pohvalijo dobro lokacijo, velike in čiste sobe ter raznolik zajtrk. Med slabostmi omenjajo odsotnost sušilnika za lase, sefa in minibara ter nizko kakovost večerje.Ali je mogoče brezplačno preklicati rezervacijo pri Aminess Younique Narrivi?
Da, na uradni strani je navedena možnost brezplačne odpovedi pri večini ponudb.Kateri Aminess hoteli so na voljo v Crikvenici?
V Crikvenici so na voljo Aminess Younique Narrivi Hotel (5*), Mediteran Maradiso Hotel by Aminess in Aminess Younique Gaia Green Villas.Viri
- Aminess – uradna stran hotela Younique Narrivi (angleščina)
- Aminess – uradna stran hotela Mediteran Maradiso (angleščina)
- Spektar putovanja – opis hotela Younique Narrivi
- HolidayCheck – informacije o politiki hotela Younique Narrivi
aminess.com, aminess.com, aminess.com, aminess.com, aminess.com, aminess.com, aminess.com, tripadvisor.com